APIE

 

Susipažinkime! Esu floristė – švenčių dekoratorė ir „Rustiko Kluonas“ įkūrėja. Mane keri senų, turinčių savo istoriją, daiktų magija. Visada troškau kurti senove dvelkiantį grožį, kuris puoštų jautriausias kitų žmonių gyvenimo akimirkas. Tikiuosi gyvenimo kely sutikti ir Jus tam, kad turėčiau kam padovanoti savo kūrybą.

Mano tikslas ir noras kuo daugiau žmonių supažindinti su RUSTIC stiliumi (kaimiška tematika). Jei atsitiks taip, kad ir Jus užklups sentimentalumo banga ir pasirinksite šią dekoro kryptį, o savo šventę norėsite puošti lyg kažkuo senu, bet tuo pačiu ir nauju arba kukliai, bet tuo pačiu ir prabangiai, rašykite, visada galėsime susipažinti ir kartu sukurti kažką paprasto, bet ne prasto. Atvažiuosime į visus Lietuvos kampelius su savo turimomis dekoracijomis ir visai nesvarbu kokį šventės stilių pasirinktumėte.

 • „Rustiko Kluonas“ atsiradimo istorija:

Viskas visada nuo kažko prasideda! Jei atvirai, viskas prasidėjo, kai vieną karštą vasarą kaime pas močiutę, laksčiau basa po pievą ir visai netikėtai užlipau ant grėblio (gerai, kad ne ant šakių ar kokio dalgio dabar pagalvoju). Neslėpsiu, kad nuo grėblio viskas ir prasidėjo. Senove dvelkiančio grėblio, kuris manyje pasėjo labai daug idėjų. Nuo tada savo širdyje ir pastačiau kluoną, kurį pavadinau Rustiko vardu. Už jo atsiradimą taip pat reikėtų padėkoti mano garbingo amžiaus močiutei. Jei  ne ji ir ne jos kaimas, kas žino ar būčiau užlipusi ant grėblio :} Visada mylėjau viską, kas sena ir dvelkia sentimentalumu, ypač močiutės senovinius rakandus, kurie buvo išsaugoti iki šių dienų. Ech, mano močiutė! Daugiau nei prieš dešimtmetį, įkūrusi senovinių daigtų muziejų iki šių dienų yra neabejinga kūrybai, rašo dainas. Nebūna mūsų susitikimų be dainos apie meilę (Tenai kur žali medžiai…) Linkėjimai ir sveikatos jai!

 • Gyvavimo laikotarpis:

Jaunas, energingas, kupinas idėjų „Rustiko Kluonas“ gyvuoja nuo 2014 metų.

 • Siūlomos paslaugos:

Visų pirma „Rustiko Kluonas“ siūlo savo širdį, didelę meilę ir atsidavimą kūrybai. Labai svarbu nestovėti vienoje vietoje, todėl  plėstis kūrybine prasme ir tokiu būdu supažindinti vis daugiau žmonių su RUSTIC stiliumi – didžiausias noras ir tikslas!

Širdis tiesiog skraido iš laimės, nes šio stiliaus mylėtojų vis daugėja. Tai tikrai puiki žinia.

„Rustiko Kluonas“ siūlo visiems šio stiliaus gerbėjams –  gėles ir įvairias kompozicijas, puokštes, šventės vietos dekoravimą, dekoracijų nuomos paslaugas bei kviečia įsigyti sukurtos, originalios šventinės atributikos. Priimami individualūs užsakymai ir puokščių kūrimui!

Viskas vienoje vietoje – vienoje pintinėje! Šventės vietos dekoravimas – saldus, gėrimų stalas, kampelis fotosesijai, damų/džentelmenų kampelis, įvairūs susodinimo ir miegojimo planai. Taip pat ceremonijos vietos dekoravimas bei šiuo metu taip madingas šampano staliukas su stiklinėmis taurėmis po ceremonijos.

Kad šventė atspindėtų RUSTIC stilių labai svarbu įvairios detalės, smulkmenos.

„Rustiko Kluono“ palėpėje jūs rasite lininius kaspinus kėdėms, linines servetėles, stalo įrankių dėkliukus, stalo kilimėlius, dekoruotus stiklainius, vazeles, medines dėžutes, medžio ripkas, stovus saldumynams bei įvairias stalo numeracijas, kurios taip pat prisideda prie gražios dekoro visumos. Viskas – nuomojama Jūsų šventėms.

Labai didelį vaidmenį atlieka sendaigčiai. Be jų nei vienos šventės! Taip pat kokia šventė be lempučių girliandų ar taip šiuo metu madingų šviečiančių raidžių – LOVE, o taip pat originalias medines žiedų pagalvėles. Žinoma, momentinį  fotoaparatą ir visa tai, galima rasti „Rustiko Kluone“.

„Rustiko Kluono“ krautuvėlė – individualių norų namai! Čia Jūs galite įsigyti stalo korteles, kvietimus, žiedų pagalvėles, padėkas tėvams, palinkėjimus gimtadienio bei vestuvių metinių proga – „Kalbanti širdis”, „Kalbanti dėžutė”. Labai svarbu ir padėkos liūdininkams, piršliams, draugams… Kokia šventė be dekoruotos palinkėjimų knygos/albumo, RUSTIC stiliaus „varlytės” bei tiek daug juoko padarančio pažadų torto!? Užsukite į svečius!

 • Dekoruojame vestuves ir kitas šventes ne tik RUSTIC stiliumi:

Mes mylime RUSTIC stilių, bet esame neabejingi ir tiems, kas svajoja apie kitokį stilių –  labiau klasikinį ir pan. Visada mielai vykstame į visas šventes su RUSTIC stiliaus prieskoniu širdyje.

 • Kas yra RUSTIC stilius?

RUSTIC  – kaimiškas švenčių kūrimo stilius, kuris pastaruoju metu vis labiau ima konkuruoti su romatiškuoju bei klasikiniu stiliumi ir Lietuvoje.

RUSTIC  stiliui būdinga viskas, kas susiję su gamta, su lauku ir užmiesčiu. Tai stilius, kuriame vyrauja natūralūs, žemės atspalvių, gamtos tekstūrų dekoro elementai.

Lauko ir sodo gėlės (rugiai, levandos, ramūnės…), samanos, medžio atraižos, žievės, malkos, virvės, linas, vilnos pluoštas, šiaudai, nėriniai. Iš močiutės spintos paimtos lininės servetėlės, drobinės užuolaidos, knygos, perliniai karoliai ar laikrodžiai. Taip pat senoviniai lietuviško kaimo namų rakandai (skrynios, lagaminai, šiaudinės vazos…) RUSTIC stiliaus šventėms puošti naudojama viskas kas dvelkia sentimentalumu.

Prie kluono įrengta aikštelė, tampa unikalia vieta šventinio ar saldaus stalo dekoravimui, svarbiausia geras oras ir noras švęsti po atviru dangumi! Kokia šventė be festivalio tipo elementų? Jaukumui sukurti naudojamos lempučių girliandos, žibintai, šieno kūgiai svečiams susodinti bei pledai, kurie suteikia dar daugiau romantikos.
RUSTIC šventės temai išpildyti svarbu ne tik tai, kas jauku ir lengvai pasiekiama močiutės palėpėje… Šventinė apranga taip pat užima svarbią vietą. Kaip turėtumėte pasipuošti, kad Jūsų apranga atspindėtų RUSTIC stilių? Moteris turėtų puoštis nėriniais, o vyras – užsidėti petnešas, „varlytę“, skrybėlę, taip pat ir moterims ir vyrams labai tiktų kaubojiški batai. Spalvos – natūralios, pastelinės arba sodrios, ruda ir gamtos.

 • Apie žmones, kurie turėtų rinktis šį stilių:

Jei esate žmogus, mylintis kaimą, nepamirštantis aplankyti senelių, kad ir kur jie bebūtų, gerai jaučiatės senove dvelkiančioje aplinkoje, gamtoje, šis stilius – Jums.

Net neabejoju, kad RUSTIC stilių pasirenka tie, kas dievina natūralumą. Tie, kas savo šventę įsivaizduoja paprastą, jaukią, natūralią, o ne nepriekaištingai išdailintą kaip, tarkime, klasikinio stiliaus.

 • Kokioje aplinkoje galima sukurti rustic stilių?

Kalbant apie RUSTIC (kaimiško stiliaus) šventės vietą, reikėtų rinktis kaimo turizmo sodybas – medines, senovines. Labiausiai šį stilių išpildyti galima senoviniame kluone, kuris Lietuvoje jau minimas nuo XVI amžiaus.

Medinė aplinka ne visada būna viloje, dar rečiau restorane ar kavinėje. Tačiau pažadu padėti pasiekti aukščiausią dekoro lygį bet kurioje aplinkoje. Gal dvare, o gal viloje! Juk šio stiliaus pavieniai akcentai (senovinės kėdės, antikvariniai indai…) modernybėje puikiai atrodys taip pat. Nesvarbu kokia tai vieta, svarbu noras ją paversi nepakartojama su RUSTIC stiliaus prieskoniu. Todėl svarbiausia yra Jūsų norai ir žinoma meilė šiam stiliui (kaimiškai tematikai).

 • Kokios yra naujausios šio stiliaus tendencijos?

Manau, kad pats stilius RUSTIC yra jau didelė tendencija. Jis gimdo tokius kūrinius, kaip medinės žiedų pagalvėlės, mediniai, pakvietimai, samanotos palinkėjimų knygos, medinės „varlytės“!  Skamba labai natūraliai ir originaliai!

Žmonės vis labiau nori paprastumo (ne prastumo), daugiau gamtos. Gamtiškumo elementai bei natūralumo motyvai  – vestuvių tendencijų priešakyje. Pvz. vestuvių ceremonijos vietai siūlomas parkas, miškas, pieva, rugių lauko kaimynystė. Dekoracijose vyrauja medžių šakos, kelmai, samanos, miško gėrybių elementai.

 • Patarimai nuotakoms, kurios dekoruoja savo šventę pačios:

Jei atsitiks taip, kad nuspresite šventę dekoruoti pačios, kai už lango bus įvairus metų laikas, o šventės stilių pasirinksite RUSTIC – parašykite Rustiko kluonui, kas žino gal siūlomos dekoracijos stalams ar kėdėms jus sužavės. Gal palinkėjimų knygos… Pagrindinis patarimas – neapsikraukite savęs!

 • Patarimai, kaip išsirinkti rustic stiliaus desertų stalą?

Saldus stalas – šventės kulminacija! Aš patariu jį dekoruoti senoviniais daigtais (lagaminais, pintinėmis, puodynėmis, geldomis, rėmeliais…) ir kaimiškais skanėstais. Tinka viskas ką užauginame kaimo daržuose ir randame miškuose (daržovės ir uogos). Puošimui naudojamos beržinės ripkos ir stovai saldumynams: grybukams, spurgoms, vafliams, kaimiškiems sausainiams, uogoms (braškėms, mėlynėms, žemuogėms ir pan.).

 • Patarimai poroms, kurios pasirenka šį stilių:

Patarimas numeris vienas – tinkamai išširinkti šventės vietą, tai labai svarbu. Šveskite savo tėvų ar senelių sodyboje, ten kur daugiau jaukumo. Lietuvoje RUSTIC vestuvių stilių ypač diktuoja turizmo sodybų gausa. Todėl tikrai galima rasti tinkamiausią vietą RUSTIC stiliui skleistis.

Patarimas numeris du – jūsų apranga turėtų atspindėti – neįpareigojantį įvaizdį: nuotakai labai tinka natūralaus audinio suknelė, kuri gali būti su nėrinių motyvais, jaunikiui – laisvalaikio stiliaus kostiumas, liemenė, petnešos ir „varlytė”.

Ir patarimas numeris trys – stenkitės išlaikyti šventės vientisumą, nepagailėkite investuoti į šviečiančias lemputes, kuriomis puoškite ne tik pobūvio vidų, bet ir medžius. Ant stalų dėkite tai, kas būtų tarytum parsinešta iš miško, pasiskolinto iš gamtos ir, žinoma, palinkėčiau daugiau šieno bei rugių dekoracijų!

 • Palinkėjimai jaunavedžiams:

Harmonijos! Amžinos meilės! RUSTIC stiliaus vestuvių!!! Svarbiausia pasitelkite savo bei svečių kūrybiškumą, meskite iššukį ir sukurkite originalią ir labai jaukią šventę. Atverkite vaizduotę, išlaisvinkite sumanumą ir norą sukurti kažką paprasto, bet ne prasto. Juk šis stilius puiki alternatyva tiems, kas nemėgsta pompastiškų dekoracijų, o dievina gamtą bei natūralumą. Kaimiška tematika sukuria itin jaukią ir draugišką šventės atmosferą.
Nebijokite ir susidraugaukite su RUSTIC stiliumi, kas žino, gal vieną kartą „paragavę“ nebegalėsite sustoti ir norėsis šio stiliaus ne tik šventės dieną!!!

Su meile,
Rustiko Kluonas