VIKTORIJA ♥ ARŪNAS

Trumpai drūtai – vestuvės ant dirvono. Tik ar įmanoma apie šią šventę trumpai, kai pasiruošimas ir visa jos eiga buvo tokia marga. Tai gal tada geriau aš apie viską drūtai, bet ne trumpai.

Labai gerai prisimenu, kai likus dešimt mėnesių iki šventės, sulaukiau iš Viktorijos užklausos ir kelių skambučių dėl šventės dekoravimo įkainių. Taip pat prisimenu ir tą dieną, kai Viktorija su Arūnu nusprendė atvažiuoti pas mane, į Rustiko Kluono namus. Juk reikia nuo kažko pradėti, ane?!

Mes susitikom vakarop. Linksmai iš karto nusiteikęs, tada dar būsimas tik tai jaunikis, drūtai man tarė, vos duris pravėriau: blynais kvepia pas tave!!! Koks mielas paprastumas! Kokia graži ir paprasta pora atvyko pas mane, tada aš pagalvojau. Bet blynų neturiu! Kava, arbata tiks?!

Tas gyvas mūsų pirmas susitikimas buvo labai nuoširdus. Sakyčiau draugiškas.

Skubėjau sužinoti apie kokią šventę jaunieji svajoja, o sužinojus supratau – blizgučių ten tikrai nebus. Juos keisim šienu gal šiaudais… Ir pakerėjo jie mane tuo savo paprastumu bei dideliu noru surengti ūkišką, rustic stiliaus šventę lauke, orui leidus. Mintis labai patiko. Noriai raginau svajot ir kurt kartu nepaisant baimių ir dvejonių. Gal lis ne lis, gal vėjas pūs jų šventės dieną!!!

Mūsų istorijoje tokia pora pirmoji, kuri atsisakė komforto savo šventėje ir viską nusprendė surengti nestandartinėje, atokesnėje aplinkoje. Ne patogumas buvo ten svarbausia, o įspūdis ir patyrimas.

Nenorėjo restorano mieste ar labai prabangiai įrengtos sodybos, kuri labiau primintų vilą. Norėjo jie kaip nors kitaip!

Šiam jų norui įgyvendinti puikiai tiko, ilgaamžiais medžiais apsupta, Dirvonų etnografnė sodyba, Pasvalio rajone. Ramybės oazė su užburiančiu javų peizažu priešaky. Tas žinojimas, kad Dirvonų kaime belikusios vos kelios trobos –  tikrai nuteikia ypatingai.

Dar iš vakaro, labai puikios mes nuotaikos, nuvykome į šventės vietą. Šventės scenarijuje buvo numatyta daug įvairių detalių, tik ne slidi, šlapia žolė. Ir vis tik… jei likimas būtų sugalvojęs papokštauti ir blogas oras sumaišęs visas kortas… Mes buvom pasiruošę planui B. Tiesa jau ne tokiam ir išsvajotam, nes planas  A – linksmesnis.

Salės erdvei sukurti, pastatytoje ir išpuoštoje lemputėmis palapinėje gal ir buvo kiek ankštoka, bet kruopščiai suplanuotos detalės tilpo be bėdų.

Bambukines baltas kėdes dekoravome lininėmis (burlap) juostomis. Iš karto atsirado rustic prieskonis. Tokio pat audinio dekoracijų buvo ir daugiau: takeliai staliukams, pakabinamos vėlevėlės ir dekoruotas vainikėlis.

Apvalūs staliukai, puošti gelsvos spalvos servetėlėmis, tarpusavyje derėjo su jaunosios pasirinktomis, paprastumu alsuojačiomis gėlėmis – saulėgrąžomis, eustomomis… Rutulinė kraspedija buvo ta gėlė šventėje, kuri dominavo taip pat visur: puokštėse, susodinimo plane bei galiūno torto puošyboje . Gėlė – vasara. Tokia mažytė, o tokia galinga savo forma ir spalva.

Gėlių pasirinkimą turėjome labai gausų, bet Viktorijai arčiau širdies buvo tik tos gėlės, kurios priminė laukuose ar močiutės darželyje žydinčias gėles ir žalumą, tik jokiais būdais ne rožės. Tokios laukinės gėlių kompozicijos pražydo ant staliukų bei nuotakos ir liudininkės puokštėse. Vyriškose butonjerėse.

Rustic stiliui tinka pastelinės spalvos, tokios švelnios ir labiau natūralios, bet pasirinkti ryškesni akcentai, mano nuomone, kuria tik dar didesnę nuotaiką. Saikingas ryškių spalvų naudojimas šiame stiliuje tik pagyvina šventę.

Į vieną šventę visų spalvų nesudėsi, bet kelios jų tikrai gražu. Taip ir gimė mintis jauniesiems pasiūlyti geltonos spalvos akcentus šventėje. Gavau pritarimą. Tik kurtuose kvietimuose šventės spalvos neįvardinau, nes jaunieji nenorėjo nieko įpareigoti.

Sodybos teritorijoje, kur pažvelgsi daugiau ar mažiau, buvo galima pastebėti vasarišką gelsvumą ir tą kaimišką paprastumą. Detalės juk yra svarbu!

Viktorija ir Arūnas norėjo pilnai išnaudoti rustic stilių, nes pati sodyba ir jos teritorija buvo tam puikiai tinkama. Išnaudoti tikrai pavyko.

Tai vestuvės, kuriose dekoras buvo „pabiręs“ visur aplinkui. Dekoruotos pravertos durys, po atviru dangumi, tiesiai į vakarinę dalį. Dekoruotos supynės romantiškam pasisėdėjimui lauke. Taip pat iš jaunųjų taip mylimų šiaudų kitkų, suformuoti foteliai, baro zona, kampelis palinkėjimams. Viskas tam, kad šventė būtų dar labiau įsimintina, o svečių nuotaika pakelta iki maksimumo.
Foto kampelių, kuriuose šventės dalyviai galėjo įsiamžinti, sodyboje tikrai netrūko. Senoviniai pastatai ir sendaikčiai, ilgaamžiai medžiai ir javų laukai – viskas ko reikėjo foto zonai.
Tas šventės rytas toks ankstus praleistas ant dirvono, komponuojant puokštes, buvo vienintelis ir nepakartojamas. Stoviu vidury laukų, lyg iš dangaus nukritus, aplink mane pamerktos gėlės, kurias tik vėjas ir surišt padėjo.
O naktys tos sodyboj dvi praleistos lyg ir prasmingos. Pirmąją – skyriau maldoms, kad nors nelytų. Antrąją – pagulėjimui ir pamąstymams muziejuje. Man taip pirmą kartą, kai ne tik sendaikčius apžiūrinėjau, bet ir prigulti galėjau ir ne bet kur, o muziejuje. Patyrimas gilus ir įdomus.
Ir vyšnių skonis toks kitoks. Juk prie muziejaus užaugintos.

Ačiū už pasitikėjimą ir galimybę sukurti vieną gražiausių sezono švenčių! Laimės, meilės jums ir jūsų namams! Amžinai!

O dabar visus kviečiu ant dirvono!

Jaunieji: Viktorija ir Arūnas 2018-07-06
Pobūvio vieta: „Dirvonų etnografinė sodyba“
Šventę dekoravo ir floristinias kompozicijas kūrė: www.rustikokluonas.lt
Desertai ir tortas: Diana Banienė
Torto puošyba: Neringa Mik
Šventės vedėjas: Mindaugas Jocys
Vestuvių fotografas: NeroFoto – Photographer & Retoucher
Suknelė: Tiulio fėjos
Kvietimai: www.rustikokluonas.lt

!!! Nuotraukos pažymėtos logotipu      iš asmeninio Rustiko kluono archyvo.

One thought on “VIKTORIJA ♥ ARŪNAS

  1. Vikorija ir Arūnas

    Norime nuoširdžiai padėkoti 🤗 kruopščiai, atsakingai ir nuoširdžiai atliekanti savo darbą 🤗 patarimų ir palaikymo negailinti 😊🤗 Mūsų nuostabią dieną pavertė dar nuostabesnę😘 tariame didelį AČIŪ!!!!🤗🤗🤗

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *